Organizator w Katowicach

Mecenas Kultury

Szkoła muzyczna Yamaha

o FILHARMONII malucha

Wychowanie muzyczne dziecka należy rozpocząć 9 miesięcy przed urodzeniem .... MATKI. (Zoltán Kodály)
Muzyka dociera do takich zakamarków duszy do których nic innego nie zdoła dotrzeć. (Zoltán Kodály)

Dowiedziono, że słuchanie muzyki klasycznej już od pierwszych chwil życia wpływa na rozwój inteligencji dziecka, usprawnia czynności jego mózgu oraz rozwija jego zmysły wzroku, słuchu, czucia, dotyku, pamięci. Słuch rozwija się jeszcze wcześniej, bo już w okresie prenatalnym. Węgierski kompozytor i pedagog Zoltán Kodály apelował: Spróbujmy tak wcześnie, jak tylko można nauczyć dzieci dobrej muzyki. Wzywał: Dzieci trzeba zapoznawać wyłącznie z dziełami artystycznie wartościowymi. Wszystko inne im szkodzi.

FILHARMONIA malucha jest naszą odpowiedzią na powyższy apel i wezwanie.

Jeden ze sławnych polskich dyrygentów ubolewał nad tym, że muzykę poważną traktuje się w Polsce najczęściej jako pewne sacrum, czyli coś bardzo poważnego, odświętnego, od wielkiego dzwonu, coś w istocie niedzisiejszego i… nudnego. A przecież – mówił ten dyrygent – ona zawsze była towarzyszką codziennego życia, jego integralnym elementem, wprost rozrywką. Mali miłośnicy muzyki podczas koncertów FILHARMONII malucha świetnie się bawią. Muzyka poważna jest dla nich miłą rozrywką, sprawiającą im wielką przyjemność.

FILHARMONIA malucha to unikatowe zjawisko kulturalne, mające początek w kwietniu 2009 roku! Od tej pory w samych Katowicach w 57 koncertach uczestniczyło pory 15.971 miłośników muzyki poważnej, w tym 5670 dzieci (w wieku do 5 lat) i ok. 770 niemowlaków i dzieci w brzuszkach. W sumie katowicką FILHARMONIĘ malucha odwiedziło 4729 rodzin.

FILHARMONIA malucha to coś więcej niż tylko zwykły koncert. Przekonajcie się Państwo sami.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Grupa BUJNOWICZ
© 1997-2016 Grupa BUJNOWICZ.
Żadna część jak i całość utworów umieszczonych na witrynie nie może być powielana i rozpowszechniana w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny, mechaniczny lub inny), na jakimkolwiek polu eksploatacji i w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczeniem w Internecie - bez pisemnej zgody Grupy BUJNOWICZ. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Grupy BUJNOWICZ lub autorów jest zabronione i stanowi naruszenie prawa.

Grupa BUJNOWICZ
PL 40-018 Katowice, ul. Sowińskiego 5A
PL 40-017 Katowice, ul. Graniczna 27
email: mail

Projekt i wykonanie: NetVISTOR.