Organizator w Katowicach

Mecenas Kultury

Szkoła muzyczna Yamaha

Historia FILHARMONII malucha

Pomysł zorganizowania koncertów muzyki klasycznej, o wysokich walorach edukacyjno-artystycznych, w najsławniejszych salach koncertowych w Polsce, których widownia byłaby złożona z maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach, a także ich Rodziców i Opiekunów, gdzie środowisko słuchania muzyki byłoby dostosowane do potrzeb i percepcji najmniejszych melomanów a żywa muzyka - w wirtuozowskim wykonaniu - byłaby dosłownie na "wyciągnięcie ręki", mógł się wydawać groteskowy i dziwaczny.

Przesłanki do naszego projektu artystycznego były jednak dokładnie przemyślane, okoliczności i warunki ściśle zbadane, a wiara w możliwość realizacji oparta była na bogatej wiedzy i doświadczeniu, zaczerpniętym m.in. ze Szkół Muzycznych YAMAHA - światowego lidera i eksperta w dziedzinie muzycznej edukacji wczesnodziecięcej. Wbrew wszelkim pozorom płytkości i powierzchowności, Rodzicie i ich najmniejsze pociechy tęskniły za oryginalnym wydarzeniem kulturalnym, dedykowanym ich maleństwom.

Muzyk Wojciech Grabowski, właściciel SM YAMAHA w Zielonej Górze układał pierwsze plany koncertu i repertuaru, potrzebnego składu muzyków, którzy by pracowali na zasadach zupełnie odmiennych niż te, jakie poznali do tej pory. Projekt wymagał przede wszystkim zbudowania oferty muzycznej dla maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach.

Menedżer Marcin Bujnowicz, właściciel SM YAMAHA w Katowicach opracował koncepcję marketingową projektu i wykonał jego pełną dokumentację, uwzględniającą wszystkie detale organizacji przedsięwzięcia.

Pomimo, że obaj Panowie spotkali się w lutym 2009 roku - już miesiąc później 15 marca 2009 r. w Filharmonii Zielonogórskiej odbyły się pierwsze dwa koncerty FILHARMONII malucha, które zgromadziły 512 widzów.

Na kolejnych dwóch koncertach, organizowanych w Katowicach 26 kwietnia 2009 r. - reklamowanych jako "pierwsze na Śląsku Koncerty Wiosenne muzyki klasycznej" gościło już 768 małych melomanów. Świątynią muzyki maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach stała się Filharmonia Śląska w Katowicach.

27 kwietnia 2009 r. FILHARMONIA malucha gościła w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie w towarzystwie prowadzących redaktorów Pani Jolanty Pieńkowskiej oraz Pana Wojciecha Jagielskiego zaprezentowano relację z Koncertu Wiosennego FILHARMONII malucha w Katowicach.

To, co działo się później jest trudne do opisania. W kolejnych miesiącach odbywały się następne koncerty. Chętnych do uczestnictwa było trzy razy więcej niż miejsc. Mimo, iż liczba koncertów stale wzrastała - bilety były wyprzedane z miesięcznym wyprzedzeniem, a ich dostanie graniczyło z cudem. Do tej pory tylko w samych Katowicach w 54 koncertach uczestniczyło pory 15.342 miłośników muzyki poważnej, w tym 54349 dzieci (w wieku do 5 lat) i ok. 740 niemowlaków i dzieci w brzuszkach. W sumie katowicką FILHARMONIĘ malucha odwiedziło 4528 rodzin.

26 kwietnia 2010 roku - w rocznicę koncertów katowickiej FILHARMONII malucha - uruchomiono serwis internetowy www.filharmoniamalucha.pl wraz z systemem rezerwacji biletów (on-line), który w istotny sposób usprawnił proces zakupu wejściówek na koncerty przez Internet. Ponadto serwis wzmacnia komunikację z Sympatykami FILHARMONII malucha. Uruchomienie serwisu pozwoli także na realizację koncertów w innych miastach Polski.

26 maja 2013 roku - w trzecią rocznicę koncertów - FILHARMONIA malucha zagra po raz pierwszy w Częstochowie, gdzie licencjonowany Organiztor Koncertu firma Centrum Edukacji SONARE wspólnie z Filharmonią Częstochowską im. B. Hubermana zorganizuje Koncerty Wiosenne FILHARMONII malucha.

Organizatorzy FILHARMONII malucha wielką wagę przywiązują do kształtu artystycznego oraz niepowtarzalnego stylu i rodzinnej atmosfery koncertów.  Stale pracują na wysoką pozycję artystyczną, głównie dzięki bieżącej działalności koncertowej. Obok comiesięcznych koncertów w Katowicach i okresowych w Zielonej Górze, FILHARMONIA malucha planuje koncerty w innych miastach Polski. Chce mieć znaczący udział w upowszechnianiu żywej muzyki poważnej w wirtuozowskim wykonaniu wśród maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach oraz ich Rodziców, a także realizować swoją misję i cele.

FILHARMONIA malucha pragnie zasłużyć na miano ambasadora kultury muzycznej dla najmłodszych.

Grupa BUJNOWICZ
© 1997-2016 Grupa BUJNOWICZ.
Żadna część jak i całość utworów umieszczonych na witrynie nie może być powielana i rozpowszechniana w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny, mechaniczny lub inny), na jakimkolwiek polu eksploatacji i w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczeniem w Internecie - bez pisemnej zgody Grupy BUJNOWICZ. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Grupy BUJNOWICZ lub autorów jest zabronione i stanowi naruszenie prawa.

Grupa BUJNOWICZ
PL 40-018 Katowice, ul. Sowińskiego 5A
PL 40-017 Katowice, ul. Graniczna 27
email: mail

Projekt i wykonanie: NetVISTOR.